tren

Dahua’dan ONVIF Haberleri Hakkında Açıklama

Değerli İş Ortaklarımız,

Dahua Technology olarak geçtiğimiz haftadan itibaren Dahua’nın üyeliğinin ONVIF (Open Network Video Interface Forum) tarafından kısmen askıya alındığını öğrendik ve size bu konuda en güncel bilgiyi vermek isteriz:

  • 1. Dahua’nın aktif üyeliği geçici olarak askıya alınmıştır. Ancak Dahua hala ONVIF tam üye listesinde bulunmaktadır.
  • 2. ONVIF uyumluluğu doğrulanmış ürünlerin tamamı, bu durumdan hiçbir şekilde etkilenmeyecektir. Bu ürünler, ONVIF uyumluluk veri tabanındadır ve ONVIF proje/ihale gereksinimlerini karşılamaktadırlar.
  • 3. Dahua, ürünlerinin ONVIF genel standartları ile uyumlu olmasını sağlamak amacıyla ürünlerini ONVIF tarafından yayınlanan yeni protokol ile uyumlu olarak geliştirecektir.

Bununla birlikte Dahua, askıya alınma konusunda ONVIF ile aktif bir şekilde iletişimi sürdürmektedir ve herhangi bir gelişme olması durumunda sizi bilgilendireceğiz.

  • Mevcut 1466 uyumlu ürün hiçbir şekilde etkilenmemiştir (618 model daha yakında gösterilecektir). ONVIF veri tabanında bulunacaklardır ve aramak mümkün olacaktır.
  • https://www.onvif.org/conformant-products/
Dahua’nın ONVIF Listesinden Çıkartılması Üzerine Soru & Cevap
Dahua’nın ONVIF tarafından askıya alınmasının şirketimizin ürün satışları üzerinde ne gibi bir etkisi olacaktır?

Dahua ürünlerinin satışı üzerinde bir etkisi olmayacaktır, ONVIF sertifikalandırmasından geçen 1400’den fazla mevcut ürünün tamamı hala ONVIF tarafından resmi olarak tanınmaktadır ve şu anda ONVIF resmi web sayfasında listelenmektedir.

Bu durumun üçüncü taraf VMS (video yönetim yazılımı) partnerleri ile uyumluluk üzerindeki etkisi ne olacaktır?

Dahua ürünlerinin üçüncü taraf VMS partnerleri ile uyumluluğu üzerinde bir etkisi olmayacaktır. Dahua ve üçüncü taraf VMS satıcıları için pek çok yazılım erişim protokolü mevcuttur. Partnerlerimizin çoğu zaten Dahua’ya özel protokoller geliştirdi. ONVIF, erişim biçimlerinden sadece bir tanesidir ve Dahua’nın ONVIF protokolü sürekli güncellenmektedir, dolayısıyla üçüncü taraf yazılım satıcıları ile olan uyumluluğu etkilemeyecektir.

Gelecekte Dahua’nın yeni ürünleri için ONVIF protokolünün geliştirilmesi üzerinde bir etkisi olacak mıdır?

Dahua hala ONVIF’in tam üyelerinden birisidir. Dahua’nın dahili ONVIF protokolü evrim güncellemesi etkilenmeyecektir. ONVIF, açık bir organizasyondur ve şu anda halka açık olan protokoller tamamen açık ve indirilebilir durumdadırlar.

Dahua’nın depolama ürünleri (NVR ve XVR) ve yazılım ürünlerinin üçüncü taraf kameralar ile uyumluluğu üzerinde bir etkisi olacak mıdır?

Şu anda üçüncü taraf kameralar ile olan uyumluluk üzerinde bir etkisi bulunmamaktadır. Yukarıda bahsedildiği gibi şu an Dahua içerisinde bulunan ONVIF protokolü sürekli olarak güncellenecektir. Dahua, ONVIF tarafından düzenlenen açık protokolü güncelleştirmeye devam edecektir ve ürünlerimizin üçüncü taraf kameralar ile uyumluluğu etkilenmeyecektir.

Dahua’nın ONVIF konusunda bundan sonraki planı nedir?

Dahua hiçbir şekilde etkilenmeyecektir ve ürünlerinin en güncel ONVIF işlevleri ile uyumlu olmasını sağlamak amacıyla ONVIF’in yeni yayınlayacağı protokollerin geliştirilmesi için yoğun bir şekilde yatırım yapmaya devam edecektir.

Dahua’nın üstlendiği ONVIF misyonu için Dahua, yatırım yapmaya devam edecek ve yapılan çalışmalar, yasak kalktıktan sonra hızlı ve sorunsuz bir şekilde entegre edilecektir.

Aynı zamanda ONVIF organizasyonu ile iletişim kurmaya devam edeceğiz ve müşterilerimizin haklarının ve çıkarlarının etkilenmemesini garanti altına almak amacıyla bu problemi en kısa sürede çözmek için birlikte çalışacağız.

Şu andaki etkisi nedir?

Şu anda büyük bir etkisi yoktur, Dahua’nın ONVIF üyelik hakları üzerinde geçici bir yasak bulunmaktadır. Yeni ürünlerin sertifikalandırmaları vs. düzenli pazar aktiviteleri üzerinde hiçbir etkiye sahip olmayacaktır.

Whatsapp
Mena Teknoloji
Mena Teknoloji
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?